tr

Ahşap Desenli Prefabrik Evler

Ahşap Desenli Prefabrik Evler

Ahşap desenli prefabrik evler, son zamanlarda en çok tercih edilen ev tasarımları içerisindedir. Ahşabın doğal yapısı nedeniyle, insana huzur verme ve rahatlatma özelliği bulunmaktadır. Ahşap tasarımların yapı teknolojilerinde tercih edilmesinin ana nedenlerinden biri de yaşam alanlarına sunduğu huzur etkisidir.  Ahşap modellerin insana sunduğu rahatlama etkisi, yaşam alanlarında her geçen gün tercih edilme oranını arttırmaktadır.

Ahşap görünümlü modelleri daha ziyade bitki örtüsünün ormanlık olduğu yerlerde görmek mümkündür. Yemyeşil manzaralı bir ortamda betonarme evler yerine doğaya uyumlu ağaç tonlarının kullanılması önerilmektedir. Prefabrik evler, şık görselliğe sahip olmasının yanı sıra son derece de kullanışlı yapı stilleridir. Günümüzde ilerleyen yapı teknolojilerinden etkilenen prefabrik yapılar, son derece sağlam ve modern konutlar olarak inşa edilmektedir.

Doğaya Uyumlu Prefabrik Evler

Ahşap desenli prefabrik evler, doğaya yakışan ve bakıldığında sakinlik sunan ev tasarımlarıdır. Ahşap modellerin en çok tercih edildikleri yerler, yazlık konutlardır. Son zamanlarda doğa tatilleri ve yayla turizmi de tercih edilen tatil kategorileridir. Böyle yerlerde arsa sahibi olanların tercihi, ahşap görünümlü prefabrik yapılardır. Prefabrik yapılar, bulunulan yörenin iklim ve bitki örtüsüne göre tasarlanırlar.

Çok yağış alan yörelerde, yaylalarda tasarlanan prefabrik konutların çatıları da sivri ve yere dik inen şekillerdedir. Ağaçlık yörelerde, taş motifleri ve ahşap tasarımları, evlerde iç içe görmek mümkündür. Yörenin manzarasına uyum sağlayan prefabrik evler kalanlar için huzur sunan tasarımlara sahiptir. Prefabrik evlerde standart kalıpların dışında ev tasarımlarını, alan kişi kendisi de çizdirebilir. Bu nedenle, çok farklı ev tasarımlarına rastlamak mümkündür.

Prefabrik Evlerin Tercih Edilme Nedenleri Oldukça Fazla

Ahşap desenli prefabrik evlerdoğaya yakışan en güzel mimari stillerdir. Son zamanlarda evlerin içleri de en az dışı kadar şık dizayn edilmektedir. Ses ve ısı yalıtımı ile en modern tasarımları, prefabrik evlerde görmek mümkündür. Kışın soğuktan yazın da sıcaktan koruyan ev modelleri içerisinde yer alan prefabrik yapılar, son derece de dayanıklı tasarımladır.

Prefabrik konutlar, deprem konutları olarak inşa edilen tasarımlardır. Daha sonraları, konut, okul, hastane gibi yapılarda da kullanımı yaygınlaşmıştır. Uzun süre bozulmadan kullanım imkânı sunan prefabrik yapıların, ortalama ömrü elli senedir. Burada belirtilen ortalama süredir. Elbette, binaların bakım ve onarımı ile bu süreyi uzatmak mümkündür.

Ekonomik Bina Tasarımları

Prefabrik yapılar, diğer betonarme binalara nazaran son derece ekonomik maliyetli yapılardır. Yapım aşamaları son derece kolay ve uygun maliyetlidir. Ayrıca, çevre dostudur. Isı yalıtımı ile oturan kişilerin enerji sarfiyatını da azaltmaya yönelik çevreci ve ekonomik yaklaşımlara sahiptir. Prefabrik evler, görsel açıdan da zenginliğe sahiptir. Tek katlı olabilen yapılar, iki ya da üç katlı villalar şeklinde de tasarlanabilmektedir. Kısa sürede inşası biten bu yapılar, dayanıklı ve son derece güvenli konutlardır.

Whatsapp
Yalı Prefabrik Destek Uzmanı
Yalı Prefabrik Destek Uzmanı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?