tr

Betonarme Evin Üstüne Prefabrik Ev Yapılır Mı?

Betonarme Evin Üstüne Prefabrik Ev Yapılır Mı?

Betonarme evin üstüne prefabrik ev yapılır mı sorusu prefabrik ev yaptırmak isteyenlerin oldukça merak ettiği konulardan bir tanesidir. Betonarme üzerine bir prefabrik ev yaptırılabilir. Ancak prefabrik ev yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler vardır. Özellikle betonarmenin sağlam olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Ayrıca yapılacak prefabrik evdubleks değil, tek katlı olmalıdır. Yine evin tavan kısmı ise düz olmalıdır. İlk yapılacak inceleme betonarme de gerçekleşir. Betonarme eğer prefabrik evi taşıyamayacak derecede ise yapılamaz. Ayrıca çatı üstünde herhangi bir ağırlık malzemesi de bulunmaması gerekir. Betonarme de özellikle düz çatı modelinde ki prefabrik evler için uygundur. Diğerleri için girinti çıkıntı oluşacağından dolayı tam bir prefabrik ev yapılamayabilir.
Betonarme üzerine prefabrik ev için bazı yerine getirilmesi koşullar vardır. Öncelikle betonarmeye prefabrik ev yaptırmak istenirse binanın tek katlı bir yapı olması gerekir. Aynı zamanda temelin sağlam bir bina olmasına özen gösterilir. Bu işlem için ev çatısının düz olması şartı aranır.

Bu şartlara uyan bir betonarme olduğu takdirde üzerine kat çıkılabilme imkanı vardır. Eğer acil bir nedenden ötürü böyle bir ev yaptırmak isteniyorsa özellikle gereken incelemenin yapılmasına izin verilmelidir. Aksi takdirde prefabrik ev sağlam bir yapı üzerine inşa edilmiş olmaz.


Betonarme Üzerine Yapılan Prefabrik Evin Özellikleri

Betonarme evin üstüne prefabrik ev yapılır mı konusune kadar merak ediliyorsa yapılan prefabrik evin özellikleri de merak konusu olmuştur. Betonarmeye yapılan prefabrik evin alttaki ev ile bir farkı yoktur. Özellikle iç dizaynı yine diğer prefabrik evler gibi düzenlenmiştir.

Betonarmenin sağlamlığı el verdiği sürece diğer prefabrik evler gibi dubleksde yapılabilir. Dubleks yapıldığı sürece de diğer prefabrik evler ile iç ve dış dizaynı aynı olmaktadır. Bu yüzden prefabrik bir ev yapılacağından betonarme üzerine yapılacaksa mutlaka sağlam olması gerekir.

Betonarme Üzerinde Prefabrik Evin İç Dekorasyonu

Betonarme evin üstüne prefabrik ev yapılır mı konusunda bir diğer merak konusu da iç dekorasyonudur. Fakat genel itibari ile normal yapılan prefabrik evlerden hiçbir fark yoktur. Yeni mutfağı özel olarak tasarlanır ve geniş bir mutfak ayarlanır. Bunun yanında oturma odası ya da yatak odası da aynı genişliğe sahiptir. Prefabrik evin zemin kısmı parke ile kaplanır.

Aynı zamanda girinti çıkıntı ve boşluk kalmayacak şekilde parke kaplaması tamamlamış, fayans işlemleri sırasında ise betonarme dikkate alınarak bir fayans yerleştirmesi yapılır. Genellikle duvarlara fazla yüklenmeden ve zeminde çalışılarak oldukça küçük fayanslar döşenir. Yine betonarme prefabrik evde genel itibariyle mutfak dolapları en ağır eşyalardır.

Whatsapp
Yalı Prefabrik Destek Uzmanı
Yalı Prefabrik Destek Uzmanı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?