tr

Çanakkale’de Prefabrik Ev Nereden Alınır?

Çanakkale’de Prefabrik Ev Nereden Alınır?

İnşaat sektöründe inanılmaz gelişimler ve kullanılan teknolojiler insanları modern, estetik, kullanışlı sistemlerle üretilen ev satın almaya ve yaptırmaya yönlendirmiştir. Türkiye’de en çok kullanılan evler başta betonarme taşıma esaslı yapılar olmak üzere çelik yapılar ve yığma yapı sistemleridir. Bu yapılar içerisinde betonarme evler hem belli geometrik şekillerin dışına çıkılamaması, hem ağır yapılar olması sebebiyle deprem yönünden oluşacak deprem kuvvetinin etkisini daha fazla hissedildiği yapılardır.

Bunların dışında çelik yapı sistemleri ise maliyet olarak daha pahalı olmakla birlikte özel işçilik gerektiren yapı sistemleridir. Bu yüzden insanlar farklı işlevleri olan işe göre, isteğe bağlı olarak modüler parçalardan oluşan prefabrik yapı sistemlerine rağbet göstermektedir. Şantiyelerde şantiye binası olarak bir betonarme bina yapmak gereksizdir. Şantiye binaları iş süresi boyunca kullanılacağından prefabrik bir şantiye binası yapmak daha mantıklıdır.

Çünkü prefabrik evler modüler parçalardan oluşmakta ve bu parçalar inşaat sahası içerisinde montajının yapılması ve kısa sürede yapının meydana getirilmesi gibi avantajlarından dolayı prefabrik şantiye binası yapmak daha mantıklıdır. Bunun dışında belli bir arazide betonarme ya da çelik yapı sistemleri yerine ihtiyaca göre belirlenen büyüklükte prefabrik ev yapmak daha uygun bir tercih olacaktır. Yalı prefabrik firması olarak gerek iş için, gerekse barınmaya yönelik modern ve kullanışlı prefabrik yapı sistemleriyle bina ve evlerin inşasını yapmaktayız.

Prefabrik Evlerin Avantajları

Günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen ve sayısında hızlı artış olan prefabrik evler, gerek fonksiyonellik, modern tasarım gerekse de ihtiyaçlara cevap verebilecek nitelikte estetik olmaları tercih edilme sebeplerinden bazılarıdır. Yalı prefabrik firması olarak inşa ettiğimiz prefabrik evlerin avantajları şunlardır:

  • Kısa sürede inşa edilirler ve pratik inşa edilmelerinden dolayı zaman tasarrufu sağlar.
  • Bir yapıda beklenilen estetiklik, ekonomiklik, ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte olması, dayanım ve her türlü hava koşullarına karşı yalıtım gibi tüm özellikler prefabrik evlerde en üst seviyede mevcuttur.
  • Parçaları modüler olup, yani fabrikasyon ortamında üretildiğinden inşaat sahasında sadece montajı yapılmaktadır. İleride istenildiğinde sökülüp başka bir yere taşınabilmektedir.
  • Yapım aşamasında gerekli fizibilite çalışmaları yapılır, istenilen büyüklükte parçaların üretimi yapılır ve zemin sıkıştırıldıktan sonra grobeton ve tesviye betonu dökülür, su basman seviyesi inşa edilir ve ardından yükü taşıyacak çelik profillerin montajı yapılarak diğer yapı elamanlarının bağlantıların yapılmasıyla genel tasarım tamamlanmış olur.
  • Prefabrik evin iç kısımlarında gerekli su, ses, ısı, nem ve yangın yalıtımı yapılarak enerji tasarrufu sağlanır.
  • Uzun ömürlüdürler ve dış hava koşullarına dayanıklıdırlar. Gerekli bakım ve onarım yapılmak şartıyla 100 yıla kadar kullanılabilmektedir.

Prefabrik Evlerin Isınma Durumu

Herkesin merak ettiği konulardan biriside prefabrik evlerin kışın ısınıp ısınmayacağı ve yazın ise serin olup olmayacağı konularıdır. İnşaat sektöründe yüksek teknolojiler kullanılmasıyla ve özellikle malzeme biliminde kompozit yalıtım malzemelerin üretilmesiyle ses, ısı, nem, rutubet, yangın ve su yalıtımı sağlanarak tüm yalıtımlarda mükemmel sonuç alınmaktadır. Özetle ürettiğimiz prefabrik evler her türlü mevsim şartlarına dayanıklı ve yalıtımı yüksek yapılardır.

Whatsapp
Yalı Prefabrik Destek Uzmanı
Yalı Prefabrik Destek Uzmanı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?