tr

Çerkezköy’de En Güzel Prefabrik Evi Nerden Alırım

Çerkezköy’de En Güzel Prefabrik Evi Nerden Alırım

Prefabrik evleri oluşturan taşıyıcı elemanlar fabrikasyon ürünleri olup; montajları inşaat alanında yapılmaktadır. Yapının taşıyıcı görevi gören kirişler, kolonlar çelik konstrüksiyonludur. Prefabrik evler, deprem açısından en az riskli olan ve mukavemetli yapı sistemleridir. Tüm yapı sistemlerinde istenen en önemli özellikler yapının depreme karşı mukavemetli olması ve yapı ağırlığının toplam yükünün hafif olmasıdır. Prefabrik yapı sistemleri ham dayanıklı hem hafif olduklarından bu ki özelliği de karşılamaktadır.

Dinamik yük etkisinde yapıların davranışlarının bu yükün etkisini absorbe edecek şekilde tasarlanmış olması esastır.  Prefabrik yapı sistemleri de deprem yükünün meydana getirdiği dinamik yük etkisini en az düzeye indirerek, yapı elamanlarının bu yükün olumsuz etkisinden koruyacak şekilde tasarlanmaktadır. Yalı prefabrik firması olarak, inşa ettiğimiz tüm prefabrik sistemler hem deprem karşısında sünek davranış gösterirler hem de tasarım olarak estetik, dayanıklı, uzun ömürlü olup, ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte inşa edilmektedir.

Prefabrik Evler Kaç Katlıdır?

Tüm yapı sistemlerinde betonarme, kâgir, ince cidarlı, kule ve kubbe tipi yapı sistemleri, çelik, yığma ve prefabrik yapı sistemlerinde zeminin taşıma gücü esas alınarak yapı boyutlandırılır, yapıdan zemine etkiyecek yüke göre temel türü belirlenir. Ancak tüm yapı sistemleri içerisinde sadece prefabrik yapı sistemleri için zemin tesviye edildikten sonra grobeton ve tesviye betonu dökülür ve su basman yapıldıktan sonra taşıyıcı elemanlar olan çelik konstrüksiyonlar yerleştirilir ve diğer taşıyıcı elamanların bağlantıları yapılır. Prefabrik yapılarda en fazla 3 katlı yapılmaktadır.  

Prefabrik yapılar dışındaki diğer yapılar ise 3 kattan fazla inşa edilebilmektedir. Yalı prefabrik firması olarak tek katlı, çift katlı ve üç katlı olmak üzere dayanım göz önünde bulundurularak prefabrik yapılar tasarlanıp inşa edilirler. Genel uygulamada genellikle tek katlı ve çift katlı olarak prefabrik evler yapılmaktadır. Tüm bu prefabrik evlerde ses, su, ısı, nem, yangın yalıtımı mükemmel özellikteki yalıtım malzemeleri kullanılarak sağlanmaktadır.

Prefabrik Evlerde Hangi Malzemeler Kullanılmaktadır?

Prefabrik evler inşa edilirken müşterilerin taleplerine göre malzeme çeşitleri değişmektedir. Genel olarak kullanılan malzemeler şunlardır:

  • Zemin betonu (grobeton ve tesviye betonu gibi)
  • Dış duvar ve pencere panoları
  • Pencere büyüklüğüne göre pencere çerçevesi
  • Çelik konstrüksiyonlar, profiller (özel üretim yüksek mukavemetli profiller)
  • Bağlantı elemanları (osb, dübel, yüksek mukavemetli bulonlar, vidalar vb.)
  • EPS, taş yünü, cam yünü, XPS, buhar tülü, elyaf, polimerik kauçuk, melamin köpüğü, izolasyon malzemeler gibi ve daha birçok yalıtım malzemesi
  • Polivinil Klorür (PVC) pencereler, çelik kapılar, iç ve dış kapı kasaları,
  • Dolap ve döşemeler, dekorasyon malzemeleri

Firmamız, kalite düzeyi yüksek malzemelerle, en iyi işçilikle ve tekniğine uygun olarak ve istenilen büyüklükte prefabrik yapı sistemleri ile prefabrik evler inşa ediyoruz. İnşaat sektöründe son teknolojiler yakından takip ederek tasarımlarımızda bu teknolojileri en iyi şekilde uygulamaya çalışıyoruz.

Whatsapp
Yalı Prefabrik Destek Uzmanı
Yalı Prefabrik Destek Uzmanı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?