tr

Hayallerini Prefabrik Evlerde Canlandır

Hayallerini Prefabrik Evlerde Canlandır

Hayallerini prefabrik evlerde canlandır, bu slogan, pek çok kişinin prefabrik evlere olan ilgisini arttırmıştır. Betonarme evlerin yüksek maliyetli olması, prefabrik evlere olan talebi arttırmıştır. Günümüzde yapı teknolojilerindeki gelişmelere bağlı olarak prefabrik ev modelleri de artış göstermektedir. Uygun bütçeli yapılar olmaları, kısa sürede yapım aşamalarının bitmesi evlere olan ilgiyi arttırmıştır. Prefabrik ev modelleri, yapılacak bölgenin coğrafi koşulları ile iklimine göre de değişiklik göstermektedir. Soğuk ve yağış alan bölgelerde sivri çatılı evler tercih edilirken, Akdeniz esintilerini yansıtan evler de güney yörelerde talep görmektedir. Prefabrik evlerin uygun maliyetli olmasının yanı sıra betonarme evlere nazaran pek çok avantajlı yönü de bulunmaktadır.

Prefabrik Evlerde Tasarım Zenginliği

Hayallerini prefabrik evlerde canlandır, dilediği ev tasarımını kendi oluşturmak isteyenler için inanılmaz bir fırsattır. Prefabrik ev satışı yapan pek çok firma, tasarımını müşterilerinin oluşturması için de imkanlar sunmaktadır. Bu konuda mimar ve içmimar kadrosu ile hizmet veren kuruluşlar, hizmet alan kişilerin hayallerini de gerçekleştirirler. Pek çok prefabrik firmasında farklı modeller, göz dolduran ev tasarımları içerisindedir. Renkleri, yapı tasarımları ve yükseklikleri farklı olan bu ev modelleri, kişilerin zevkine göre tercih edilecek tasarımlardır. Bazı ev tasarımları, tek katlı olabildiği gibi kimisi de iki katlı olabilmektedir. İçten geçen merdivenleri, iki katlı evlere şık bir görsellik sunacaktır. Prefabrik evlerde veranda, balkon gibi kullanım alanları da bulunmaktadır. Tasarım şıklığı ve farklı modellerin yer aldığı firmalar, tercih edilmektedir.

Prefabrik Evlerin Üstün Tarafları

Hayallerini prefabrik evlerde canlandır, en ucuz maliyetle, mükemmel bir ev sahibi olmanın en kolay yoludur. Prefabrik evlerin uygun maliyetli olmasının yanı sıra depreme dayanıklı olması da tercih sebebidir. Yangın ve deprem gibi istenmeyen afetler karşısında diğer yapılara nazaran daha dayanıklıdır.  Kaliteli bir prefabrik yapının kullanım süresi değişmekle birlikte, ortalama elli sene güvenilir şekilde oturma imkanı bulunmaktadır. Evlerde belli zamanlarda yapılacak onarım ve tadilatlar ile kullanım süresinin elli senenin üzerine de çıktığı görülmektedir. Deprem konutları olarak yapı teknolojilerinde yerini alan prefabrik yapılar, daha sonra modern yaşamın ayrılmaz birer parçası olmuştur.

Prefabrik Yapıların Kısa Sürede İnşa Edilmesi

Prefabrik yapıların kısa sürede inşa edilmesi, bu yapıların tercih edilmesinin bir başka sebebidir. Maliyeti etkileyen unsurlar arasında, evin yapılacağı yere nakil ücreti ve işçilerin yevmiyeleri de bulunmaktadır. Şehir dışında yapılacak evlerin bazı artı masrafları olacaktır. Konaklama ücretleri ve nakil masrafları da olsa, diğer betonarme yapılara nazaran son derece uygun maliyetli evlerdir. Prefabrik yapılarda iç dekorasyon da satın alan kişinin zevkine göre tasarlanmaktadır. Bu bakımdan en şık ev tasarımlarının görüldüğü yapılarda prefabrik evler ilk sırada gelmektedir. Uygun maliyetli, şık tasarımlı ve dayanıklı olmaları sebebiyle, tercih edilen konut tipleri arasındadır.

Whatsapp
Yalı Prefabrik Destek Uzmanı
Yalı Prefabrik Destek Uzmanı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?