tr

Karadeniz Bölgesine Prefabrik Ev Olur Mu?

Karadeniz Bölgesine Prefabrik Ev Olur Mu?

Karadeniz ilkimi itibari ile sürekli yağış alan bölgelerimizdendir. Bu nedenler Karadeniz bölgesine ev yaparken kullanılacak malzemelerin kalitesine özen göstermeniz gerekir. Ülkemizde ise prefabrik yapılar gün geçtikçe artmaktadır. Bu nedenle Karadeniz bölgesinde de prefabrik ev yaptırmak isteyen kişiler ikilem içinde kalabilir. Çünkü prefabrik yapıların Karadeniz iklimine uyum sağlamadığı düşünülmektedir. Halbuki prefabrik yapılar her bölgeye 4 mevsim uyum sağlayan sağlam yapılardandır. Duvarlarında nem ve rutubet oluşmadığı için Karadeniz bölgesinde de rahatlıkla kullanılabilir. Hatta duvara uygulanan özel sistemler sayesinde duvarlar yağmuru içine çekmez, yani yağmur suları hem duvarlardan hem de çatıdan kolaylıkla akıp gider. Bu nedenle Karadeniz bölgesinde de rahatlıkla kullanılabilir.

Prefabrik Yapılar İle Hayalinize Kavuşun

Herkesin hayali bir ev sahibi olmaktır. Ama ev fiyatları oldukça yüksektir, üstelik müstakil ev yaptırmanın maliyeti daha fazladır. Bu nedenle arsa sahipleri için tasarlanan prefabrik yapılar daha uygun maliyetle ev sahibi olmak isteyen kişilere sunulur. Hayalinizdeki eve prefabrik yapılar ile kolaylıkla kavuşabilirsiniz. Oldukça avantajlı olan bu yapılarda sevse ısı yalıtımı da mevcuttur. Bu nedenle kış mevsimlerinin soğuğunu içeri almaz. Karadeniz ve doğu Karadeniz bölgesinde de kullanılabilir. Karadeniz bölgesinin iklim yapısının yanında birde toprak yapısı  ev yapmak için problemlidir. Çünkü bu bölge eğimlerle dolu bir bölgedir. Bu nedenle ev yaptırmak için toprağın düzlenmesi için çok zaman harcanabilir. Fakat prefabrik yapılar hazır halde geldiği için zaman kaybetmeden evler kurulur. Buna ek olarak Karadeniz de toprak yamaları sıklıkla yaşanır, betonarme evler toprak kaymaları nedeni ile yıkılabiliyor. Burada da can kayıpları fazla olabiliyor. Ama prefabrik evler esnek bir yapıda olduğu için deprem ve toprak kayması sırasında yıkılmaz. Yıkılsa bile asla can kaybına sebebiyet vermez. Tüm bunlar düşünüldüğünde prefabrik evler Türkiye’nin her bölgesine kolaylıkla uyum sağlayan yapılardadır.

Prefabrik Ev Fiyatları

Prefabrik ev fiyatları m2’sine göre değişim gösterir. Bu nedenle eğer bir prefabrik ev yaptırmak istiyorsanız ilk olarak m2 hesaplaması yapmanız önerilir. Daha sonra fiyat konusunda daha detaylı bilgiler edine bilirsiniz. Yine iki katlı prefabrik evler ile tek katlı prefabrik evlerin fiyatları da aynı değildir. Bu nedenle prefabrik yapı yaptırmadan önce toplam maliyeti hesaplayıp, firma ile detaylı görüşmeyi sağlayabilirsiniz.

Prefabrik binalarda genelde anahtar teslim işlemleri yapılır. Anahtar teslim işlemlerinde ise zemin betonu, mutfak dolapları, laminen parkeler, pencere ve kapılar firmaya ait olabilir. Eğer tüm bunları kendiniz yaptırmak isterseniz elbette bunu konuyu firma ile detaylı bir şekilde görüşebilirsiniz. Prefabrik evlerde ısınmak oldukça kolay olduğu gibi güneş ışınları da evin içine belli bir aralıklarla dolar. Yani büyük pencereli bir prefabrik yapıda ışık düzgün dağılır ve istenilen ışık düzeyi odanın içine sağlanmış olur.

Whatsapp
Yalı Prefabrik Destek Uzmanı
Yalı Prefabrik Destek Uzmanı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?