tr

Özel Tasarım Prefabrik Evler

Özel Tasarım Prefabrik Evler

Ev sahibi olmak isteyen kişiler belli bir maliyet gözden çıkarması gerekir. Bilhassa  kendine müstakil ev yaptırmak isteyen kişiler belli bir zamanı ve yüksek maliyetleri gözden çıkarmalıdır. Şehrin yapısına göre düz ve sade bir tasarım betonarme evlerin en büyük dezavantajlarındandır. Oysa ki prefabrik evler, kolay kurulumu sayesinde zamandan tasarruf etmenize fayda sağlayacaktır. Buna ek olarak maliyeti de diğer evlere göre daha uygundur. Tüm bunlara ek olarak, prefabrik evler için kendinize özel tasarımlar yapabilirsiniz.  Örneğin boydan pencere, uzun ve masalsı bir çatı tipi, oda sayısı gibi…

Özel tasarım prefabrik evlere firmadan sahip olabileceğiniz gibi kendiniz de tasarlayabilirsiniz. Kendi tasarladığınız evler eğer firma için uygun ise hemen üretime geçerler. Renk ve duvar yapısı gibi seçenekler de ev sahiplerine sunulan bir diğer avantajlardandır.

İki Katlı Prefabrik Ev Olur Mu?

İki katlı prefabrik ev olur, ama üç katlı prefabrik evler kullanıma uygun olmaz. Bu nedenle en fazla iki katı prefabrik eve sahip olabilirsiniz. Bu evlerde dubleks seçenekler de mevcuttur. Genelde iç kısımda bir giriş, hol, salon, mutfak ve wc bulunmaktadır. Üst katında ise çocuk odası, yatak odası, merdivenlere açılan hol, wc + banyo ve balkonlar bulunmaktadır. Dış tasarımlarında farklılık yapabileceğiniz gibi iç tasarımlarında da farklılıklar yapabilirsiniz. Eğer isterseniz birbirinden farklı hazır tasarımları da kullanabilirsiniz.

Prefabrik Evler Kullanışlı Mı?

Prefabrik Evler de tıpkı diğer betonarme evler kadar kullanışlıdır. Özellikle ses ve ısı yalıtımı sayesinde evlerinize araba gürültüleri, sokak gürültüleri ve diğer gürültüler girmez. Isı yalıtımı sayesinde de hiç bu evleri dört mevsim rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Buna ek olarak kalın duvar ve çatı yapısı vardır. Bu sayede oldukça uzun özürlüdür. Depremden en az etkilenen evlerden biridir. Eğer deprem bölgesine yankın iseniz betonarme evler yerine prefabrik evleri gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Duvar yapısı sayesinde bu evler yangından da etkilenmez. Alev almayan malzemelerden üretilmiştir.

Bundan bir kaç yıl öncesine kadar prefabrik evlerin iskelet yapısını oluşturan kısımları, kaynak ile birbirine birleştirilmekte idi bu durumda da kaynak kısımları kolayca kırılabiliyordu. Ama artık özel sistemler sayesinde prefabrik evlerin iskelet kısımlarında kaynak işlemi yapılmıyor. Bu sayede oksitlenme ve kırılma gibi durumlar söz konusu olmayacaktır.

Özel tasarımlı prefabrik evlerin yani sıra özel tasarımlı prefabrik iş yerleri ve fabrikalar da mevcuttur. Tamamen işletmenizin ihtiyacına yönelik kendi tasarımlarınızı yapabilirsiniz. Çalışan sayısına ve iş yerindeki malzemelere göre farklı boyutlarda, prefabrik yapılar elde edebilirsiniz. Yanmaz ve yıkılmaz olması sayesinde iş yerlerinizi de güven altına almış olacaksınız.

İster ev ister iş yeri ihtiyacınıza özel tasarımlarınızı kendiniz seçip en uygun fiyatlara hazır yapılardan faydalanabilirsiniz.

Whatsapp
Yalı Prefabrik Destek Uzmanı
Yalı Prefabrik Destek Uzmanı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?