tr

Prefabrik Evler İki Katlı Olur Mu?

Prefabrik Evler İki Katlı Olur Mu?

Prefabrik evler iki katlı olur mu? Prefabrik yapı ilk üretildiğinden günümüze kadar çok aşama kaydetmiş ve üzerine koyarak ilerlemiştir. Tek oda şeklinde kullanıma sunulan prefabrik evler bugün insanların ihtiyaçları en iyi karşılayacak doğrultuda sunulmakta. Prefabrik evler; evinizin laminat parke olmasından, seramik fayans olmasından, çelik ve ya ahşap kapı olmasından tutun evinizin elektrik aksamında kullanılacak her türlü malzemeye kadar geniş bir seçme imkânı sunmaktadır.

Bu doğrultuda prefabrik evlerin tedarikçisini seçerken de çok dikkatli olmak gerekir. Tecrübe sahibi, daha önce kurduğu prefabrik evleri size referans olarak sunabilecek ve alanında gerçekten iyi firmalarla çalışmak ilerde yaşanabilecek her sıkıntıya karşı alınması gereken ilk önlemdir. Peki;

Peki, iki katlı prefabrik ev olur mu? 

Prefabrik yapılar; ilk önce parçaları fabrika ortamında ayrı ayrı üretilen ve yapının kurulmak istendiği yerde birleştirilerek; konut, işyeri, ofis, depo, spor salonları ve okul amaçlı kullanılabilen yapılardır. İnsanların çoğalıp köyden kente göçleri ile birlikte prefabrik yapılara ihtiyaç ve ilgi de artmıştır.  Günümüzde prefabrik yapılar insanların barınma ihtiyacını karşılamak amaçlı en çok ev olarak kullanılmaktadır. Bu makalemizde prefabrik evler ile ilgili kısa bir inceleme yapacağız.

İnsanlar Neden Prefabrik Evleri Tercih Eder?

İnsanlar neden prefabrik evleri tercih eder?‘ sorusunu ele alacak olursak; Prefabrik evler günümüzde betonarme evlere kıyasla çok daha kısa bir zamanda kullanıma hazır hale geldiği gibi aynı zamanda maliyeti betonarme evlere göre daha düşük olduğu için özellikle tercih edilmektedir. İnsanların evinin prizinin markasından, laminat parkenin modeline, kapıların yapılış malzemesine kadar seçebildiği prefabrik evler insanların zevkini yansıttığı için bugün betonarme evlerden daha çok insanların ilgisini çekiyor. 

Prefabrik yapılar da herhangi bir inşaat işçiliği maliyeti de bulunmamaktadır.  Ayrıca dayanıklılık açısından prefabrik yapı beton zemine oturtulduğu için can ve mal kaybına tehdit oluşturabilecek bir unsur bulunmamaktadır. Hemen hemen ülkemizin her bölgesinde prefabrik evlere rastlayabilirsiniz.

Özetleyecek olursak prefabrik evlerin tercih sebepleri; Depreme dayanıklı olması, çevre kirliliği yaratmaması, ekonomik olması, işçilik maliyetinin olmaması, istenilen yere istenilen büyüklükte ve istenilen mimari özellikte yapılabilecek olmasıdır.

Prefabrik Evler İki Katlı Olur Mu?

Tek katlı prefabrik evleri her yerde görmek artık alışılageldi. Peki prefabrik evler iki katlı olur mu? Prefabrik evler tek katlı olabileceği gibi iki katlı da yapılabilmektedir. Kullanılan malzemeler esnek ve kaliteli malzemelerden oluştuğu için depreme dayanaklılığı da son derece güvenilir olan prefabrik evler ayrıca inşaat süresi olarak bir aya yakın bir zamanda kullanıma hazır hale geldiği için zaman olarak da insanları beklemeye gerek kalmadan ev sahibi yapmaktadır.

Prefabrik evlerin metrekaresini kullanıcı belirleyebilmektedir. İki katlı prefabrik evlerin büyüklüğü 80 metrekare ile 160 metrekare arasında değişmektedir. İhtiyaçlar doğrultusunda seçmek istediğiniz büyüklüğe göre maliyette artmaktadır. Betonarme normal büyüklükte bir evin ortalama fiyatı ile prefabrik iki katlı büyük bir evin fiyatı ortalama olarak aynıdır. Daha çok şehir merkezinden uzak yerlerde kullanımı tercih edilen prefabrik evlerin hayal ettiğiniz boyutta kişiye özel de yapılabiliyor olması insanların tercih sebepleri arasında yer almaktadır. 

Whatsapp
Yalı Prefabrik Destek Uzmanı
Yalı Prefabrik Destek Uzmanı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?