tr

Prefabrik Evler Nasıl Isınır?

Prefabrik Evler Nasıl Isınır?

Prefabrik yapıların popüler hale gelmesinden sonra, bir takım sorular da yoğun olarak sorulmaya başlanmıştır. Özellikle prefabrik evler nasıl ısınır? Gibi sorular ev sahibi olmak isteyen kişiler tarafından sıkça sorulur. Prefabrik evlerin ısınması da tıpkı diğer evlerde olduğu gibi doğal gaz ya da sobalı yöntemlerle yapılmaktadır. Ekstra her hangi bir ısıtma cihazına ihtiyaç duyulmaz.  Ev sahipleri betonarme evlerdeki ısıtma yöntemlerini burada kullanabilir. Kolay ve zahmetsiz bir ısınma sağlar, bu nedenle enerjiden de tasarruf edilmiş olur. Dünyanın her yerinde kullanıma uygun olan prefabrik evler, Türkiye’de de her ilde kullanılabilir. Duvarlarında bulunan özel ısı izolasyonu sayesinde odalar hızlı ısınır ve dışarının soğuğu içeriye girmez. Oda ısındıktan sonra, ısı hemen dağılmaz ve içerinin ısısı uzun süre aynı derecede kalır. Bu nedenle prefabrik ev yaptırmak isteyen kişiler rahatlıkla yaptırabilir.

Prefabrik Evler Her Mevsim Kullanılır Mı?

Prefabrik evlerin en büyük avantajlarından biri her mevsim kullanılabilir özellikte olmasıdır. Bu nedenle en soğuk olan illerimizde bile rahatlıkla kullanılabilir.  Prefabrik evlerde ilk olarak, tabana  beton uygulaması yapılır. Daha sonra iskeletler beton üzerine sabitlenir. Akabinde ısı yalıtımlı duvarlar iskeletlerin üzerine monte edilir. Bu sayede hem hızlı kurulum sağlanır hem de kolay ısınma imkanı sağanmış olur.

Prefabrik Ev Kışın Soğuk Olur Mu?

Ev hayali kuran kişiler, bir ev sahibi olmadan önce mutlaka birkaç soruya yanıt bulmak ister. Bu sorulardan biri de prefabrik ev kışın soğuk olur mu? Sorusudur. Prefabrik evler diğer betonarme evlere göre daha sıcak olabilir. Burada evin konumu özellik taşır, bu nedenle evi kurmadan önce mutlaka konumuna dikkat etmeniz gerekir. Örneğin evin oturma odasını güneş alan tarafa yani güney kısma kurdurmanız daha doğru olacaktır. Bu sayede evin içine güneş girmiş olur. Elbette kullanılan ısı sistemleri de bir diğer önemli detaylardandır. Örneğin elektrikli sobalar yerine doğal gazlı ısıtıcıların kullanılması tavsiye edilir. Bu sayede ısı hemen dağılmaz ve ısı gün boyu içeride sabit olarak kalır.

Prefabrik Eve Şömine Olur Mu?

Prefabrik eve şömine olur mu? Isınma sistemi için  sıkça sorulan sorulardan biridir. Şömine tercihi elbette ev sahiplerinin kişisel tercihleri arasında yer alır.  Bu bağlamda prefabrik evlere de şömine yapılır. Ev sahipleri isterlerse salona isterlerse evin veranda kısmına şömine yaptırabilir. Bu tamamen ev sahiplerinin tercihidir. Burada elektrikli şömineler ve odun şömineleri yaptırabilirler.

Prefabrik evlerde istediğiniz ısıtma sistemini kullanabilirsiniz. Eğer soba kullanmak isterseniz sobalı olarak ta kullanılır. Duvarlarındaki özel sistem sayesinde, duvarlar alev almaz ve yangına mahiyet verecek durumlar yaşanmaz. Bu nedenle hangi ısıtma sistemini kullanmak istiyorsanız o sistemi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Whatsapp
Yalı Prefabrik Destek Uzmanı
Yalı Prefabrik Destek Uzmanı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?