tr

Prefabrik Evler Sadece Yazın mı Kullanılır?

Prefabrik Evler Sadece Yazın mı Kullanılır?

Prefabrik evler sadece yazın mı kullanılır? Sorusunun cevabı elbette hayır olacaktır. Prefabrik evler hem az maliyetli olması hem de zamandan tasarruf edilerek yapılması bakımından önerilen yapı stilleri arasındadır. Prefabrik evler, gelişen teknolojilere bağlı olarak, son dönemlerde oldukça farklı tasarımlarda yapılmaktadır. İlk yapılış amacı deprem konutları olan bu yapılar, daha sonraları yaşam alanlarında tercih edilen mimari konutlar olarak sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Prefabrik evler, modeline göre değişmekle birlikte, yazlık ev olarak en çok geniş verandalı, balkonlu ev tasarımları tasarlanmaktadır. Yaz ve kış oturuma müsait olan prefabrik evler, Yalıtım sistemleri ile en soğuk havalarda bile sıcak tutma özelliğine sahiptir. Yazları serin, kışları ise sıcak tutacak olan bu evler, dört mevsim oturma özelliğine sahip olan ev modelleridir.

Prefabrik Evlerde Tasarım Zenginlikleri

Prefabrik evler sadece yazın mı kullanılır? Prefabrik evler, dört mevsim oturulabilecek farklı model zenginliğine sahip evlerdir. Akdeniz tasarımlarının öne çıktığı modeller, yazlık ev tasarımlarında en çok tercih edilen modellerdir. Kışlık ev tasarımlarında ise sivri çatılı evler, çok yağış alan bölgeler için önerilen prefabrik konut tasarımlarıdır. Yağan kar ve yağmuru, içeriye iletmeyecek çatı izolasyon sistemleri ve dik çatılar bu evlerde öne çıkan özelliklerdir. Yayla evleri, bu stilde yapılan konut tasarımlarıdır. Büyüklükleri, kişinin isteğine göre değişim gösterecektir. Villa tarzında büyük evler kadar, bir oda bir salon yaşam alanları da bulunmaktadır. Tek katlı olabilen prefabrik yapılar, iki ya da üç katlı yaşam alanları olarak ta satışa sunulmaktadır. Tasarımları şık olan bu evler, aynı zamanda dayanıklı tasarımlardır.

Dayanıklı Konutlar

Yazlık Prefabrik evler, yaz ve kış kullanılabilen uzun ömürlü konutlardır. Ses ve ısı geçirmeyen teknolojilerle yapıldığı takdirde, son derece kullanışlı ve konforlu yaşam alanlarıdır. Deprem kuşağında yer alan ülkemizde dayanıklılığı nedeniyle prefabrik yapılara olan talep oldukça artmıştır. Bu yapılarda sağlamlık, modern teknoloji ön plandadır. Çok kısa süreler içerisinde yapımı tamamlanan bu konutlar, uzun süre kullanım imkanı sunmaktadır. Ortalama kullanım süresi en az elli sene olan prefabrik yapıların, bakım ile kullanım ömrünü arttırmak mümkündür. Uzak mesafelere de taşınabilen bu konutların fiyatını etkileyen unsurlar arasında, nakliye ve işçilik konaklama giderleri yer alır. Uygun bir arsa üzerine prefabrik konut inşası son derece kolaydır. Bu konuda profesyonel hizmet veren firmalardan destek alınması önerilir.

Prefabrik Yapıların Tercih Nedenleri

Prefabrik yapıların tercih nedenleri arasında maliyet en önemli unsurdur. Diğer betonarme binalara nazaran çok daha kolay inşa edilebilen bu yapılar, aynı zamanda daha uygun fiyatlıdır. Kişisel tasarım imkanlarını da bu konutlarda yaratma imkanı bulunmaktadır. Kalitesi, model zenginliği, dayanıklılığı nedeniyle, her geçen gün prefabrik konutlara olan ilgi artış göstermektedir.

Whatsapp
Yalı Prefabrik Destek Uzmanı
Yalı Prefabrik Destek Uzmanı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?