tr

Prefabrik Evlerde Fiyatlara Dahil Olanlar

Prefabrik Evlerde Fiyatlara Dahil Olanlar

Prefabrik evlerde fiyatlara dahil olanlar, evlerin ana kısımlarından oluşur. Evlerin kurulumu ile ilgili olan izinlerin alınması fiyata dahil olmayacaktır. Ayrıca prefabrik evi kullanacak olan kişinin zevkine göre tasarlanacak olan seramik ve mutfak tasarımlar da fiyata dahil olmamaktadır. Telefon, internet bağlantıları da prefabrik evi kuran firma tarafından karşılanmamaktadır. Evin konulacağı yer için zemin etüdü ve beton dökme maliyetleri de prefabrik ev alımına dahil olmayan harcama kalemleri arasındadır. Prefabrik evin şehir dışına kurulması halinde yol masrafı ve işçilerin konaklama ve yevmiyeleri de hizmet alınan firma tarafından karşılanmaz. Yalıtım da evlerde enerji tasarrufu sağlayan unsurlardır. Pek çok firma yalıtım ve diğer tesisat işleri ile ilgili olan masrafları karşılamayacaktır. Prefabrik ev alırken, her detayın incelenmesi ve maliyetin ona göre çıkarılması önerilir.

Prefabrik Ev Alırken Dikkat Edilecek Unsurlar

Prefabrik evlerde fiyatlara dahil olanlar, prefabrik binanın montajı ve boya masraflarıdır. Kurulum, kapı ve pencere takılması firma sorumluluğunda olan işlerdendir. Bu nedenle, prefabrik ev kurulumunda firmalara hangi hizmetlerin dahil olduğunu sormak son derece önem taşır. Yukarıda bahsi geçenler, genel olarak ana hatları verilen unsurlardır. Bazı firmalar, daha esnek davranabilir. Fiyat karşılaştırmasının yanında sunulan hizmetin de karşılaştırılmasının önemi son derece fazladır. Bazı prefabrik firmaları ucuza ev satışı yaptıklarını söyleyerek, tüketicide yanlış algı yaratabilir. Bu konuda dikkatli davranmak ve her detayın sorulup, firmadan ayrıntılı bilgi alınması önerilir.

Prefabrik Evlerin Tercih Edilme Nedenleri

Prefabrik evlerde fiyatlara dahil olanlar düşünüldüğünde bazı firmaların mutfak armatürlerine kadar müşteriye verdiği bilinmektedir. Dahil olmayan pek çok kalem olmasına rağmen yine de prefabrik evler diğer betonarme binalara nazaran daha uygun maliyetli yaşam alanlarıdır. Ayrıca, kişinin zevkine göre tasarlanma imkanı son derece fazladır. Bu evlerin dayanıklı olması da tercih edilmelerinin bir diğer nedenidir. Deprem konutları olarak inşa edilerek, yaşantımıza giren bu konutlar giderek gelişerek şık binalar haline gelmiştir. Yaşam tarzına, içerisinde yaşayacak kişi sayısına göre farklı büyüklükte tasarlanan bu konutların tercih edilme oranı her geçen gün artmaktadır.

Doğaya Saygılı Yaşam Alanları

Prefabrik evler doğaya saygılı yaşam alanlarıdır. Isı ve ses yalıtımı sayesinde enerji tasarrufu yapılmasına imkan tanıyan bu konutlar, çevreci yaklaşımları ile tercih edilen konutlardır. İster tek katlı isterse daha büyük iki veya üç katlı binalar halinde tasarlanabilir. Oturma maksatlı kurulabildiği gibi okul, hastane ve hizmet sektöründe farklı yaşam alanları için de tasarlanabilir. Son derece sağlam olması, içerisinde güvenle oturma imkanı sağlamıştır. Görünüm olarak ta şık olan bu yapılar, her coğrafyaya uygun olarak tasarlanmaktadır. Ormanlık alanlarda ahşap tasarımlı prefabrik evler son derece şık duracaktır. Prefabrik evler, görsel açıdan şık ve akıllı ev sistemine uygun olarak dizayn edilebilecek yapılardır.

Whatsapp
Yalı Prefabrik Destek Uzmanı
Yalı Prefabrik Destek Uzmanı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?