tr

Prefabrikte Büyüleyici Ahşap Desenler

Prefabrikte Büyüleyici Ahşap Desenler

Prefabrikte büyüleyici ahşap desenler, bu senenin en çok beğenilen tasarımları arasındadır. Ahşap tasarımların en çok tercih edildiği yerler, doğayla iç içe olan yerlerdedir. Ormanlık alanlarda bulunulan coğrafyaya uygun olarak tasarlanan bu prefabrik evler son derece doğal durmaktadır. Bulunulan bitki örtüsü ile doğal bir yapı oluşturan bu evler, içinde yaşayan kişilere mutluluk ve huzur verecektir. Ahşap desenli prefabrik yapılar, insanın içini ısıtacak türde yaşam alanlarıdır. Bu evlerin dıştan görünümü kadar içleri de son derece şık evlerdir. Tabii ve sıcacık duran bu evlerin içleri dışlarından oldukça farklı olmaktadır. İçleri son derece modern ev teknolojileri ile donatılan bu evler, istendiği takdirde akıllı ev sistemlerine de dönüştürülebilir.

Prefabrik Yapılarda Kullanışlı Yaşam Alanları

Prefabrikte büyüleyici ahşap desenler en kullanışlı yaşam alanlarına dönüştürülebilir. Kişinin yaşam alanlarını tasarlarken en önem verdiği konuların başında, içerisinde yaşayan kişi sayısına uygun büyüklükte ev seçimi olacaktır. Kalabalık olmayan aileler için tek katlı yapılar yeterli olurken, kalabalık aileler için iki veya üç katlı yapılar tercih edilebilir. Ahşap desenli olan prefabrik evlerin içleri de ahşap malzemelerle tasarlanabilir. Tahta kolon tarzı geçişler, evlere sıcak bir hava sunmaktadır. Merdivenli olan evlerde de ahşap trabzan başları son derece şık duracak detaylar arasındadır. Lambri kaplamalar, yer ve duvarlarda mekan hissi yaşatacak olan unsurlardır. Özellikle, yaylalarda ve ormanlık arazilerde tercih edilen ahşap tasarımlar, yörenin doğal malzemeleri ile de zenginleştirilebilir. Doğal taş tasarımlar, ahşap bölmelerin arasında şık duracak modeller içerisindedir.

Prefabrik Yapıiların Avantajları

Prefabrikte büyüleyici ahşap desenler, evi alacak olan kişinin zevkine göre değişecektir. Son zamanlarda ahşap prefabrik konutlarda desen tasarımları oldukça fazladır. Desenlerin oymalı ya da sade olması, içinde yaşayacak kişilerin zevkine göre tasarlanabilir. Dik çatılı evlerde iç içe geçmeli tahta tasarımlar, geniş tahta verandalar oldukça şık duracaktır. Bahçe içerisinde doğayla iç içe bir yaşam sürmek isteyenlerin tercihi de tek katlı ahşap evlerden yana olacaktır. Bakımı kolay olan bu evler, sıcak bir atmosfer sunan tasarımlardır. Dubleks ya da tripleks ev tasarımlarında çatı katlarının tasarımlarında da ahşap işçiliğinin en güzel örneklerini görmek mümkündür. Şık olduğu kadar, çevreci yaklaşımları ile de prefabrik yapılar tercih edilmektedir. Doğaya saygılı olan bu yapılar, tabii kaynakları da iktisatlı olarak kullanırlar. Isı ve ses yalıtımı yapılan bu binalar, uzun yıllar kullanılacak olan alanlardır. Uygun maliyetle kısa sürede yapılacak bu evler, her kesimin ev sahibi olmasını kolaylaştırmaktadır.

Dayanıklı Ev Modelleri

Prefabrik evler yukarıda bahsi geçen pek çok özelliğin yanı sıra dayanıklı olmaları ile de tercih edilirler. Deprem gibi doğal afetlere dayanıklı olmaları sebebiyle son dönemlerde kullanımı gitgide artmaktadır. Güvenilir ve şık tasarımları ile tercih edilmektedir.

Formun Üstü

Formun Altı

Whatsapp
Yalı Prefabrik Destek Uzmanı
Yalı Prefabrik Destek Uzmanı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?