Prefabrik Yapılar Hakkında

Prefabrik Seçimi Tek Katlı Mı? İki Katlı Mı? Daha Avantajlı

P

Prefabrik evler ülkemizde pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Diğer betonarme evler maliyet açısından çok yüksek olduğu için prefabrik ev tercihinde bulunabilirsiniz. Kullanılan malzeme kalitesi sayesinde evinizin içinde güvenle oturabilirsiniz. Özellikle ülkemiz bir deprem bölgesi olduğu için prefabrik evler daha uygun olacaktır. Prefabrik yapılar, sadece evleri oluşturmaz. İş yerleri için ve güvenlik kulübeleri için de kullanılabilir. Hem yaz aylarında hem de kış aylarında sorunsuz bir şekilde barınma imkanı sunar. Isınması ve ses almaması özelliği ile de çokça tercih edilmektedir. Nerdeyse bir betonarme ev maliyetinin yarısı kadar maliyeti vardır. Üstelik diğer inşat yapılarına göre daha kısa sürede tamamlanır. Tüm işler yaklaşık 10 – 15 gün içerisinde bitirilip, teslim edilir.

Tek Katlı Prefabrik Evler

Müstakil ev sevenler için tasarlanmış olan bu tek katlı prefabrik evler, farklı boyutlarda ve oda sayılarında ev sahibi olmak isteyen kişilere sunulur. Burada tek kişilik evlerin yanında kalabalık aile yapısına uygun evler de mevcuttur. Tek katlı olması nedeni ile kullanışlıdır. Daha çok bağ evi olarak görsek de şehir içinde de kullanılabilir. Üstelik deprem gibi doğal afetlerden de etkilenmez. Duvar yapısı diğer evlere göre daha ince yapıda olduğu için evdeki odaların genişliği göze çarpar. Üstelik prefabrik evlerde ısı yalıtımı ve ses yalıtımı da mevcuttur. Bu nedenle dışarıdaki şehrin gürültüsünü içeriye almaz. Tek katlı evlerin özellikleri ise girişte bir veranda, hol, salon, mutfak, banyo + wc ve çocuk odası mevcuttur. Bu standart bir tek katlı prefabrik ev modelidir. Fakat bu modeller ev halkının genişliğine göre değişebilir. Tek kişilik evler ile on kişilik evler de farklı tasarımlara sahip olabilir.

Tek Katlı Prefabrik Ev Fiyatları

Prefabrik evlerin fiyatlarını m2’leri belirler. Dolayısı ile evin m2’sine göre fiyat teklifi alabilirsiniz. Prefabrik evlerin fiyatını belirleyen bir diğer unsur ise, zemin betonu, evin içi için gerekli olan laminen parkeler, pencereler ve camlar, mutfak dolaplar, banyo fayansları, atık su giderleri ve temiz su tesisatıdır. Eğer firma bunları yapacaksa toptan bir fiyat çıkarır. Ev ile beraber anahtar teslim şeklinde hazır prefabrik binayı size teslim eder.

İki Katlı Prefabrik Evler

İki katlı prefabrik evler, daha çok villa tarazındadır. Görsel manada oldukça estetik olan bu evler hem şehir içine hem de yazlık mekanlara kolayca kurulumu yapılır. İki katlı olması nedeni ile oda sayısı biraz daha fazladır. Bu tür yapılar otel olarak, konaklama alanı olarak ta kullanılabilir. İki katlı prefabrik ev fiyatları tek katı prefabrik ev fiyatlarına göre daha yüksek olabilir. Ancak genel fiyatı evin m2’si belirler.

Leave Your Comment