Prefabrik Yapılar Hakkında

Anahtar Teslim Prefabrik Evler Nasıl Yapılır?

A

Anahtar teslim prefabrik evler nasıl yapılır konusu çok merak edildiği gibi iç dizaynı da merak konusudur. Özellikle iç dekorasyonda prefabrik evlerin içerisine laminat parke döşenir. Bu işlemi gerçekleşmeden önce ilk başta prefabrik evin soğuk ve sıcak durumlarına karşı ısı yalıtımı gerçekleştirilir. Daha sonra ev içerisinde parke yerleştirme işlemine başlanır. Öncelikle ev içerisindeki zeminin pürüzsüz olması gereklidir. O yüzden zemin pürüzsüzlük kazanıncaya kadar beton dökme işlemi gerçekleşir

Daha sonra parke kesme işlemlerine başlanır ve parke kesiminden sonra da parke yerleştirmesi yapılır. Prefabrik evin içerisindeki alanın şekline göre bir parke yerleştirme işlemi gerçekleştirilir. Özellikle parkelerin birbirine tam olarak girmelerine dikkat edilir. Parkeler arasında hiçbir boşluk olmayacak şekilde bir parke dizaynı işlemi bütün odalarda gerçekleşir.

Prefabrik Evde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Prefabrik ev her ne kadar normal evler gibi gözükse de bazı dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Örneğin duvara çok ağır bir eşya ya da dolap monte edilmemelidir. Genel itibariyle mutfak dolapları prefabrik evde modellenebilir, ancak bundan daha ağır bir eşya montajı nedeniyle duvar kaldırmayabilir.

Aynı zamanda prefabrik evlerde fayans döşenmesi isteniyorsa bu durumda daha çok az seminere düşünülmelidir. Duvar kısımlarına fayans zorunlu olmadıkça tercih edilmemelidir. Çünkü prefabrik evde ağırlık aşağıya doğru artmasına neden olabilir.

Anahtar teslim prefabrik evler nasıl yapılır? Konusu en çok merak edilen konular arasındadır. Halbuki normal evlerden çokta farklı değildir. Genellikle kişilerin acil konut ihtiyaçları olması nedeniyle ve maliyet açısından daha uygun bir ev yaptırmak istediklerinde tercih ettikleri ev modelidir. Prefabrik evin yapılacağı alanın uygun olması dahilinde istenildiği kadar yüksek bir ev yapımı gerçekleşebilir. Ancak genellikle tek katlı prefabrik evler tercih edilir.

O yüzden oldukça kısa bir zaman içerisinde bu evlerin yapımı biter. Metrekarelerinin farklı olmasının yanında genel itibariyle tek katlı bir prefabrik ev 1 ay içerisinde tamamlanmış olur. Prefabrik evlerde iç ve dış designer tamamlandıktan sonra ve bütün işlemler gerçekleştikten sonra anahtar prefabrik ev yapımını isteyen kişiye teslim edilir.

Prefabrik Ev Yapım Aşamaları

anahtar teslim prefabrik evler nasıl yapılır sorusuna cevap olarak öncelikle prefabrik evin yapılacağı alan temizlenip ve düzeltilerek başlanır. Sonra beton zemin çalışmaları yapılır ve daha sonra prefabrik ev için bir plan çizilir. Bu plan çerçevesinde de evin montajı gerçekleşir. Böylece prefabrik evin genel kalıbı çıkmış olur. Sonrasında ise prefabrik evin tesisat aşamasına geçilir. Bu işlemde ilk olarak elektrik tesisatı düzenlenir.

Bu tesisat işlemi bir kontrolden geçer ve problem çıkarsa düzeltilir. Elektrik tesisatının güvenli olmasından sonra su tesisatı kurulur. En son işlem olarak ise prefabrik evin boyanmasıdır. Kişilerin isteği doğrultusunda boyama işlemi de gerçekleştirilir. Böylece prefabrik ev içi hariç genel itibariyle tamamlanmış olur.

Leave Your Comment