Prefabrik Yapılar Hakkında

Prefabrik Güvenlik Kabinleri

P

Tasarım açısından ve kullanım avantajları için prefabrik güvenlik kabinleri genellikle özenle hazırlanıp hizmete sunulmaktadır. Bununla beraber kişilere oldukça rahat mekân yerleri belirlenmektedir. İstenilen ölçüler ile yapılan güvenlik kabinleri tek kişilik olmasının yanı sıra birden fazla güvenlik içinde uygun olabilmektedir. Güvenlik kulübeleri bölmeli olarak da yapılabilmektedir.

Wc, duş ve mutfak olarak veya çalışma odası olarak tasarlanabilmektedir. İstenilen duruma göre kurşungeçirmez özelliğine sahip de olabilmektedir. Bu kapalı ürünlerin, güvenlik, düzen ve çevre için saygılı olmalarının yanı sıra temel olarak kullanım amacı içinde belirli özelliklere sahip olması gerekmektedir. Bu tür ürünler genel olarak bütçeye ve istenilen kabin boyutuna veya şekline  göre oldukça geniş bir malzeme seçenekleri ile yapılmaktadır.

Bu kulübeler kullanım açsının yanı sıra güvenlik personeli ve iş yeri bekçilerinin ofis olarak ihtiyacını sağlamaktadır. Aynı zamanda bu kabinler birçok alanla kullanılmaktadır. Daha çok büfe kabini, gişe kabini, ziyaretçi bekleme odası gibi amaçlar için kullanılmaktadır. Bu nedenden dolayı kullanıcılar tarafından bekçi kulübesi, güvenlik kabini, güvenlik kulübesi  ve bekçi kabini gibi isimler ile adlandırılırlar.

Tasarım ve montajındaki modüler özelliğinden dolayı aynı montaj ve paneller ile farklı büyüklükte ebatlandırma oluşturulmaktadır. Bundan dolayı modüler kabin ismini almaktadır. Son yıllarda günümüzde portatif tuvalet ve duşa kabin olarak da bu kabinler fazlasıyla kullanılmaktadır.

Arazi çalışma yerlerinde, inşaat şantiye yerlerinde, plaj ve park gibi büyük sosyal alanlar için çok faydalı ve kullanışlı bir ürün olabilmektedir.  Bu kullanılan kabinler sağlamlık ve taşınabilir olması sebebi ile birçok yerde kullanım kolaylığı sağlamasının yanı sıra hizmet verebilmektedir.

Güvenlik Kulübelerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Genellikle günümüzde prefabrik güvenlik kabinleri birçok yerlerde kullanım avantajı sağlamaktadır. Daha çok site güvenlik kabini olarak, havayolları ve karayolları güvenliği için, sahil güvenlik kabini olarak, jandarma ve polis güvenlik kabini olarak, kamu kurum ve kuruluşlarının kontrol noktası alanı gibi çok fazla yerlerde yer almaktadır.

Bunun yanı sıra bazı ekipmanları muhafaza etmek için de kullanılmaktadır. Bunlar ise; taksi durağı, büfe, ekmek satış noktası, benzin istasyonlarında satış yerleri ve geçici tanıtım amaçlı olarak bu ofisler fazlasıyla kullanılmaktadır.

Güvenlik Kulübelerinin Avantajları Nelerdir?

Günümüzde kullanılan bu prefabrik güvenlik kabinleri oldukça avantajlar sunmaktadır. Kamyon ve vinç gibi büyük araçlar ile kolay taşınabilir olması, bir yerden başka bir yere kolay taşınabilir olması nedeni ile farklı yerlerde rahatlıkla kullanılabilmesi, çok uzun yıllar boyunca zarar görmeden sağlam bir şekilde kullanılır durumda kalabilir.Her bütçeye uygun maliyette bulunup alınabilir olması, oldukça geniş malzeme seçeneğinin bulunması, dış cephe için farklı kaplama ve süs stilleri uygulanabilmesi önemlidir. Oldukça iyi olabilmesi ve ses yalıtımına karşı duyarlı olması, yağmurlu ve karlı havalarda su geçirmeyen bir özelliğinin olması, patlayıcı ve silahlara karşı direncinin yüksek olması sebebi ile üretim amacı sağlamaktadır. Bu nedenle birçok yerlerde bu tarz kulübeler oldukça rahat bir kullanım sağlamaktadır. Hemen hemen her yerde bu tarz kabinleri görebilmeniz oldukça mümkündür.

Leave Your Comment