Prefabrik Yapılar Hakkında

Yanmaz Prefabrik Ev Fiyatları

T

Teknolojinin gelişmesinden dolayı insanların hayatının kolaylaşması için zaman ve maliyet açısından çok fazla ürün insanlar için geliştirilip ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden insanlar için en önemli konu başlarını sokabilecekleri ve sığınabilecekleri bir ev olmaktadır. Günümüzde en çok kullanılan ev türleri betonarme evler olmaktadır.

Genellikle insanlar artık yanmaz prefabrik ev fiyatları uygun ve pratik olduğu için bu tür evlere yönelmektedirler. Prefabrik evler seçtiğiniz ve istediğiniz prefabrik ev durumuna göre değişmektedir. Prefabrik evler genellikle betonarme evlerin istenildiği gibi sizin tercihinize göre yapılıp inşa edilmektedir.

Bu evler size uygun ve sizin tercihinize göre, evin yapılacağı alan ve özelliklerine göre farklılık gösterebilmektedir. Siz çok büyük bir ev olmasın 2+1 yaklaşık olarak 100m2 prefabrik bir ev düşünüyorsanız belirli bir miktarda para ayarlamanız gerekmektedir. Fakat prefabrik ev biraz daha güzel ve gösterişli olsun isterseniz bu fiyat biraz daha değişebilmektedir.

İki katlı ve villa tarzında hemen hemen 100 m2 Dublex olsun isterseniz bu durum biraz daha maliyetli olabilmektedir. Ayrıca çok lüks olmasın istiyorsanız istediğiniz evi biraz daha küçük banyo, yatak odası ve salon olarak yaklaşık 50 m2 bir alan içine daha uygun maliyetle yaptırabilirsiniz.

Prefabrik Evler Neden Tercih Edilir?

Prefabrik evler hazır yapılar olmasının yanı sıra depreme dayanıklı yapılar olarak bilinirler. Bu evler esnek oldukları kadar hafif yapılardır. En kuvvetli bir sarsıntı halinde bile sadece sallanır ve yıkılmazlar. Bu evler kolay bir şekilde sökülür ve istenilen bir yere tekrardan kurulup takılabilirler.

Yanmaz prefabrik ev fiyatları daha az maliyetli ve kullanışlı olduğu için çok fazla tercih sebebi olabilmektedir. Genellikle bu evler her türlü iklim şartlarına uygun ısı hesaplamaları sonucu üretilirler. Prefabrik evler çelikten üretildiği için paslanma yapmaz, deforme olmaz ve bu evler uzun seneler boyu güvenle kullanılabilir.

Prefabrik Ev modelleri ile ilgili Bilmeniz Gerekenler

Son zamanlarda prefabrik evler kullanışlı olmasının yanı sıra dikkat çekici ve yanmaz prefabrik ev fiyatları uygun olması sebebi ile çok fazla tercih edilmektedir. Genellikle prefabrik evler lüks prefabrik evler, standart tasarım prefabrik evler ve ekonomik tasarım prefabrik evler olması ile 3’e ayrılırlar. 

Kullanışlı olması ve konforu öne çıkaran iç mekân planlamasının yanı sıra modern ve şık olması sebebi ile oldukça kusursuz dış cephe tasarımları da çok fazla dikkat çekebilmektedir. Aynı zamanda prefabrik evler için kullanılan en önemli malzeme betopan olmaktadır. Bu evlerin ömrü genellikle 30 veya 40 yıl olarak değişmektedir. 

Ayrıca evler tek katlı, iki katlı ve en fazla üç katlı olarak yapılabilmektedir. Bu evlerde kullanılan dış duvar kalınlığı 10 cm’dir. Betonarme eve göre oldukça fazla ısı ve ses yalıtımı sağlayabilmektedir. Bunun yanı sıra yapılarda istenilen zamanda tadilat yapılabilmektedir.

Leave Your Comment